Олексій Мусатов: Україні потрібен новий формат взаємодії бізнесу з владою

Понад сто п’ятдесят учасників, 5 тематичних блоків і напружені дискусії – в Сумах відбувся Форум ділових кіл України. Експерти та представники бізнес-асоціацій 14 областей обговорили сьогоднішні реалії економічної галузі і звернулися до керівництва країни з вимогою підтримати малий і середній бізнес (МСБ). На думку GR-спеціаліста Олексія Мусатова, для успішності заходу важливо вибудувати ефективну системну роботу МСБ з урядом.

Як відзначають організатори форуму, відсутність діалогу з владою і державної підтримки МСБ викликає велике занепокоєння у підприємців. Бізнес-товариства неодноразово подавали до Верховної Радиколективні пропозиції щодо спрощення та лібералізації законодавства в сфері підприємницької діяльності, але реакції так і не послідувало.

«Велика проблема ті законопроекти, які заходять в Верховну раду і ухвалюються не на допомогу бізнесу, а навпаки. І багато законопроектів, які лежать там роками і їх ніхто не приймає », – коментує Світлана Іченська, координатор Коаліції малого та середнього бізнесу Сумщини.

Продовжуючи тему діалогу «бізнес-влада», виконавчий директор Національної Ліги транспортного бізнесу (НЛТБ) Олексій Мусатов зазначив, що правове поле України містить 54 механізми взаємодії бізнесу з владою, але жоден з них не дає належного результату. На думку Мусатова, часто громадські платформи лобіюють вузькі інтереси найбільших операторів ринку, а електронні консультації на сайтах органів влади проводяться формально.

«Тому ми зосередилися на розробці нового формату взаємодії бізнесу з владою – Електронної платформи публічних консультацій», – розповів Мусатов. – «Зараз можна запросто ігнорувати думку бізнесу, так як процес прийняття рішень не публічний і проходить на папері. Але вже через рік-два органи влади перейдуть на автоматичну електронну систему документообігу і бізнес повинен бути готовий до цього».

Резюмуючи свій виступ Олексій Мусатов зазначив, що стратегія взаємодії бізнесу з владою повинна виходити не з сьогоднішнього дня, а закладатися, як мінімум, на 5 років вперед.

«Сьогодні уряд розробляє новий Регламент роботи Кабміну, який повинен забезпечити інклюзивність прийняття рішень з урахуванням позиції бізнесу. Представники МСБ повинні взяти активну участь у підготовці нових правил взаємодії з владою », – підкреслив Мусатов.

За підсумками всіх обговорень і дискусій учасники форуму склали спільну Резолюцію, в якій виклали конкретні пропозиції до законопроектів, які створять умови для розвитку малого і середнього бізнесу в Україні. Після доопрацювання, з урахуванням доповнень і пропозицій, документ буде направлений Президенту України, Кабінету міністрів, до Верховної ради та місцевих органів самоврядування.

2018-03-30T17:07:33+00:00
X