Ліга долучилась до впровадження європейської системи навігації на воді

Державна установа «Держгідрографія» приводить сигнальні знаки й вогні на водних шляхах у відповідність до європейських стандартів. Цьогоріч закупили 200 пластикових буїв та 560 світлооптичних апаратів з автономним електроживленням.

«Сигнальні знаки і вогні, які визначені європейськими правилами судноплавства на внутрішніх водних шляхах та європейською системою сигналізації, в Україні не відповідають нормам. Невідповідність є у формі знаків, кольорі буїв, характеристиках вогнів. «Держгідрографія» встановлює сучасні знаки для позначення положення суднового ходу та впорядкування руху суден. Встановлення світлооптичних апаратів з автономним електроживленням дозволить відмовитись від гальванічних батарей. Ми порахували: економія від придбання пластикових буїв, у порівнянні з металевими, за 5 років становитиме більше 10 млн грн. А відмова від короткотермінових гальванічних батарей за цей же період – практично 4 млн грн», – говорить в.о. начальника «Держгідрографії» Дмитро Падакін.

Вартість пластикового буя менше вартості металевого у 8 разів. Нові пристрої не потребують щорічного фарбування. Окрім того, пластикові буї удвічі легші за металеві, тому для їхнього встановлення можна використовувати менш потужні плавзасоби з нижчою вантажопідйомністю підйомних кранів, що у свою чергу призведе до зниження споживання паливно-мастильних матеріалів.

«На сьогодні важливим завданням є організація безпечного судноплавства в Україні», – стверджує Дмитро Падакін.

2018-02-09T18:15:30+00:00
X